Německý výrobce luxusních automobilů je již více než sto let a elegantně se pohyboval jak hladkými, tak hrubými křivkami automobilové historie. Odpovědný za genézu moderního spalovacího motoru, “otcové” značky Mercedes-Benz, prakticky vynalezli automobil.
Historie Mercedes-Benz
Před mnoha lety, kdy byly mahagony a špičaté klobouky nejdůležitějšími módními a společenskými prominentními prohlášeními, dva muži jménem Karl Benz a Gottlieb Daimler byli zaneprázdněni uvolněním světa od přepravy koní. 1886 archetyp moderního motoru, jejich zařízení nebylo výsledkem týmové práce, ale nezávislého a synchronního výzkumu a vývoje. Ačkoli oba žili v jižním Německu, nikdy se nesetkali, jestliže se mají věřit historické zprávy.
I přes stejný podíl přínosu dvou techniků na vývoji čtyřtaktního zážehového motoru Gottlieb Daimler získal větší pozornost, která by nakonec vedla ke světové proslulosti. Po úspěšných výsledcích Daimlera v závodě se zaujal bohatý rakouský obchodník jménem Emil Jellinek o vozy postavené v Unterturkheimu. Daimler a jeho šéf-inženýr, práce Wilhelma Maybacha, potěšilo Jellinekho, když se blížil k těm dvěma s obchodním návrhem: velké množství vozů by bylo objednáno výměnou za změnu jména z Daimlera na jméno Mercedes-Jellinek dcera – a právo na změnu vzoru vozu, stejně jako právo na prodej vozidel v některých evropských zemích, včetně Rakouska, Francie a Belgie.
Dobře před vypuknutím WWI získal Gotlieb Daimler reputaci svých vozidel, který byl větší než Benz. Ten by se však snažil udržet krok, dokázal se držet blízko Daimlerova ocasu. V roce 1908 oba výrobci sdíleli podium s výhrou ve francouzské Grand Prix.
Poté, co přeměnili své továrny na pokrytí požadavků armády během první světové války, se oba soupeři spojili řadou okolností, diktovaných nejistým ekonomickým stavem a nemožností sebepodporu. Daimlerův motorový vůz se tak spojil se společností Benz & Cie v roce 1926, čímž se přeměnil na větší Daimler-Benz AG.
Od té doby jsou automobily značky Mercedes-Benz jedním z nejlepších vozů na světě, které stojí jako symboly bezchybné kvality a špičkové techniky. Ve skutečnosti jsou muži za značkou zodpovědní za vývoj bezpočtu vylepšení, které pokrývají každý centimetr anatomie automobilu.
Navzdory tomu, že byl značně kritizován za údajné nucené zaměstnání a porušování lidských práv během druhé světové války, úspěšně se Mercedes-Benz podařilo vybudovat automobilovou říši, která je silně podporována některými z průměrných klientů společnosti, jako jsou státní představitelé , mediální mogulové a nesmírně bohaté rodiny.
Mercedes – Benz se staly známými především pro své limuzíny, z nichž většina je vidět ve většině filmů od chvíle, kdy se bratři Lumiere stali proslulými svým “malým” vynálezem nazývaným kinematografie. Jako by vynikající kvalita výrobků a světová sláva nestačily, tým Mercedes-Benz také získal mnoho inovací, z nichž mnohé se zaměřily na jednoduchý čtyřválcový motor.
28 let poté, co Otto odhalil svůj prototyp čtyřtaktního benzinového motoru, Wilhelm Maybach zdokonalil svůj nápad a postavil motor pro Daimler, který měl být používán pouze v člunech. Vývoj motoru, který by nakonec poháněl pozemní, vodní a vzdušné vozy splňující sen společnosti Daimler, trvalo asi 8 let před tím, než byl namontován na modelu Daimler Phoenix, prvním vozidlem na světě, které mělo být vybaveno takovým motorem.
Mezitím Karl Benz byl zaneprázdněn čtyřválcovým horizontálně protilehlým pístovým motorem jako zlepšení svého kontra-designu z roku 1897. 1900pustil uvolnění vylepšeného kontramotoru a dokončilo práci Benza v té době. Některé z výhod, které měl horizontální design nad svým in-line protějškem, byly prostorové a dynamické. Protikladné horizontální umístění a pořadí pístů znamenalo jen velmi málo vibrací, nižší těžiště a větší prostor pro montáž jiných zařízení, jako jsou turbo nebo kompresory.
Začátkem roku 1900 vznikla druhá série technických inovací s Maybachovým vývojem konstrukce motoru “kladivo” pro Daimler, který získal své jméno díky svým bočním sacím a výfukovým ventilům s dvojím vačkovým hřídelem; Daimler také přišel s Simplexem v roce 1902, závodní vůz poháněný in-line čtyřválcovým motorem, který byl vybaven hlavním sacím ventilem a tyčovým výfukovým ventilem. Aby se zajistily nízké pracovní teploty, konstrukce Simplex se také pyšnila dvojitými válci, aby se zajistilo rovnoměrné proudění chladicí vody co nejblíže zdroji tepla.
Původ hybridních vozidel není tak rychlý, jak si myslíte. Ve skutečnosti je lze vysledovat až v roce 1900, kdy byla vydána řada Mercedes Mixte. Tyto automobily používaly motory o výkonu 45 nebo 70 koní pro pohon elektrických generátorů. Zvláštní zařízení nebo “rozbočovač” bylo pak použito k převodu získané elektrické energie na výkon pohonu. Postavený DMG (Daimler Mottorengesellshaft), vozy byly docela hit v té době mít vyhrál závody, jako je Exelberg.
Mercedes-Benz se také dopustil porušení řady rychlostních záznamů, mezi kterými je patrně patrná překážka 200 km / h. Myšlenka vozidla, která by mohla dosáhnout takové rychlosti již v roce 1909, se dnes zdá být daleko přitažlivá, ale Benzův Blesk stojí jako důkaz. Takový výkon mohl být dosažen pouze vlivem růstu posunutí v té době a přes jeho štíhlé jméno, Blesk byl monstrum poháněný 21,5-litrovým motorem.
Po několika dalších vylepšeních, jako je zavedení dvouválcových dvouválcových a 4-ventilových motorů, by se DMG stala v době turbodmychadla. Včasné zapojení společnosti do konstrukce leteckých motorů zaplatilo v roce 1921, kdy byl vyvinut motor založený na leteckých projektech WWI Paul Daimler.
Co se týče dieselových vozidel, Benz to udělal jako první. Vznětový motor OB 2 byl odhalen v roce 1923 a v roce 1924 došlo k vydání prvního naftového vozu na světě. Brzy poté, co se Daimler a Benz spojily rukama s výnosnými zákruty brilantních vynálezů, byl v roce 1936 model 260 D prvním: to bylo první osobní vozidlo s dieselovým pohonem na světě. Jak bylo očekáváno, bude následovat několik vylepšení na 260 D. Nicméně snaha německých výrobců o šikmé naftové motory brzy brzdí vypuknutí WWII.
Po vzetí nucené a nejvíce nevítané přestávky z výroby automobilů a výzkumu motorů během války začal Mercedes-Benz pokračovat ve své činnosti a uvolnil 170 V model v roce 1946. Na základě 260 D byl vyroben čtyřválcový motor 1,7 s předcházejícím uvolněním modelu 170 D v roce 1949, což je auto, které znovuzrodila zájem zákazníka o značku a současně zajistila návrat společnosti.
Během 50. let vyráběli Mercedes-Benz některé z nejlepších vozů vůbec, jako například 190 a 300 SL. První byl kompaktní roadster, který získal ocenění po založení nového světového naftového záznamu v roce 1959. Ten druhý není nic jiného, než je slavný model s okřídleným okřídleným motorem, který se zřejmě vrátí do modelu SLC, který je ještě třeba odhalit. Vedle nádherného vzhledu byl model 300 SL prvním výrobním vozidlem, které využívalo technologii včasného vstřikování paliva.
V době, kdy 80. let přišla, se svět už začal zajímat o účinky emisí CO2 a celkové znečištění automobilů. Mercedes – Benz byl jedním z prvních, kdo dodržoval předpisy zavedením třícestného katalyzátoru s uzavřenou smyčkou v roce 1985. S tímto a několika změnami filtrů oleje, jako např. Snadným přístupem nad vozidlem, se vozy Mercedes – Benz vydaly dál ještě pokročilejší.
Počátkem devadesátých let jejich řada naftových vozidel zcela přešla na čtyřválcové sací / výfukové systémy a karburátory byly propuštěny ve prospěch systémů vstřikování paliva. O několik let později se Mercedes – Benz přestěhoval do vyvíječů kompresorů, které udělal uvolněním kompresoru C 230.
Po označení nové éry v mechanickém přeplňování technologie, Mercedes pokračoval překonat nové hranice přes vydání nových inženýrských konceptů a pozemních konstrukcí. Systém BlueTec, který byl odhalen v roce 2005, byl vyvinut s jediným, i když na mysli: snižování emisí CO2, což bylo dosaženo pomocí SCR (Selective Catalytic Reduction). Dvě další významné události nastaly ve stejném roce s uvolněním motoru A 200 Turbo pro model A-Klasse a ekologicky vyhlížející koncepci Bionic.
Mercedes – Benz byl prvním, kdo seděl s ABS a ESP systémem svých vozů a v poslední době skutečně překročil řadu s motorem DiesOtto, který byl premiérem na Frankurt Moto Show v roce 2004. DiesOtto se může pochlubit variabilními spalovacími komorami, přičemž přináší výhody benzinových i naftových pohonů. Její CAI (řízené automatické zapalování) umožňuje zapalování zapalování při vyšších teplotách, když se palivo, v tomto případě benzín, může zapálit stejně jako motorová nafta. Cestující výzkumníci přijali k dosažení variabilních spalovacích komor, které zůstávají odhaleny, přestože je určitě zveřejněna během několika málo let, kdy DiesOtto pravděpodobně začne nahrazovat běžné motory.
VIN Číslo vašeho Mercedes-Benz najdete zde.
Nezapomeňte, že před zakoupením zkontrolujte historii vozidla. To provedete zadáním čísla VIN číslo Mercedes-Benz níže: